zobacz wszystkie »

Berlin i Poczdam 10-11.11.2018

Kategoria: Najbliższe wyjazdy
Cena: 290,00 PLN

Wycieczka do Berlina i Poczdamu

Berlin oferuje wiele atrakcji – monumentalne budowle, bogate w ciekawe zbiory muzea, malownicze parki i wielkie centra handlowe.
Stolica Niemiec - piękne miasto, które zdecydowanie zasługuje na to, by poznać je bliżej. Nie brakuje w nim interesujących miejsc, zabytków i obiektów, które warto zobaczyć.
Berlin to największe z niemieckich miast i jednocześnie jedna z najbardziej rozwiniętych europejskich metropolii. Aglomeracja pełna atrakcji turystycznych, które – zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i zimowym – zapewnia wiele wrażeń. Miłośnicy historii, architektury, kultury, sportu, kinematografii i mody z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

 

ŚWIADCZENIA:

  • Zakwaterownie: 1 nocleg w hotelu na przedmieściach Berlina (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  • Wyżywienie: 1 śniadanie
  • Przejazd autokarem  
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie NW (10 000 zł) i KL (10 000 euro)


TERMIN                 CENA

 

10.11-11.11.2018     290 zł
Rezerwacja

 

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: Wyjazd z Wrocławia (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha) o godz. 6.00. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. Alexanderplatz - niegdyś główny plac Berlina Wschodniego, dziś największy plac w mieście, Berliner Dom, Friedrichstrasse, Unter den Linden - jeden z głównych deptaków miasta, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu z zewnątrz,  Potsdammerplatz - centralny punkt nowoczesnej dzielnicy Berlina, Europa Center, Wyspa Muzealna - dla chętnych zwiedzanie jednego z Muzeów (Muzeum Pergamon, Stare Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum im. W.Bodego), Gendarmenmarkt - najładniejszy plac Berlina. Przejście na słynny Check-Point-Charlie – granicę dwóch części miasta, gdzie do dnia dzisiejszego można zobaczyć budki graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim. W trakcie zwiedzania czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.


2 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Pałacu Charlottenburg - spacer po zielonych ogrodach angielskich i francuskich. Przejazd do Poczdamu, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo - ogrodowego Sanssouci m.in.: pałacu, oranżerii oraz spacer po ogrodach. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI:

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszt przewodników lokalnych płatne dodatkowo – ok. 30 euro/os.
- Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 

kraj Niemcy
miejscowość Berlin, Poczdam
termin 10-11.11.2018
długość 2 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytaj o produkt