Berlin i Poczdam 12-13.10.24

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 495,00 PLN

WEEKEND w BERLINIE

Wycieczka do Berlina i Poczdamu

Berlin oferuje wiele atrakcji – monumentalne budowle, bogate w ciekawe zbiory muzea, malownicze parki i wielkie centra handlowe.
Stolica Niemiec - piękne miasto, które zdecydowanie zasługuje na to, by poznać je bliżej. Nie brakuje w nim interesujących miejsc, zabytków i obiektów, które warto zobaczyć.
Berlin to największe z niemieckich miast i jednocześnie jedna z najbardziej rozwiniętych europejskich metropolii. Aglomeracja pełna atrakcji turystycznych, które – zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i zimowym – zapewnia wiele wrażeń. Miłośnicy historii, architektury, kultury, sportu, kinematografii i mody z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

 

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu 2*w Berlinie (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

Wyżywienie: 1 śniadanie

Przejazd autokarem  

Opieka pilota

Ubezpieczenie NW (15 000 zł) i KL (20 000 euro)

Fundusze TFGi TFP  TERMINY:                                   CENA:

 

 

12.10 - 13.10.24.                          495 zł/os. 

 

 

  

 RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: Wyjazd z Wrocławia (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha) o godz. 6.00. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. Alexanderplatz - niegdyś główny plac Berlina Wschodniego, dziś największy plac w mieście, Berliner Dom, odbudowany Zamek Berliński, Friedrichstrasse, Unter den Linden - jeden z głównych deptaków miasta, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu z zewnątrz,  Potsdammerplatz - centralny punkt nowoczesnej dzielnicy Berlina, Wyspa Muzealna - dla chętnych zwiedzanie jednego z Muzeów (Muzeum Pergamon, Stare Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum im. W.Bodego), Gendarmenmarkt - najładniejszy plac Berlina. Przejście na słynny Check-Point-Charlie – granicę dwóch części miasta, gdzie do dnia dzisiejszego można zobaczyć budki graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim. W trakcie zwiedzania czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.


2 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Pałacu Charlottenburg - spacer po zielonych ogrodach angielskich i francuskich. Przejazd do Poczdamu, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo - ogrodowego Sanssouci m.in.: pałacu, oranżerii oraz spacer po ogrodach. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI:

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszt przewodników lokalnych płatne dodatkowo – ok. 35 euro/os.
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 15 zł/os.

 

Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf  

kraj Niemcy
miejscowość Berlin i Poczdam
termin 12-13.10.24
długość 2 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook