Bajkowa Praga 2 dni 2021 rok

WYCIECZKI do PRAGI 2 dni nowe praga-2-dni-2018-rok.1 praga-2-dni-2018-rok.2 praga-2-dni-2018-rok.3 praga-2-dni-2018-rok.4 praga-2-dni-2018-rok.5 czechy praga seba 3 czechy praga seba 2 czechy praga seba 7 czechy praga seba 10 czechy praga seba
Kategoria: Wycieczki do Pragi
Cena: 275,00 PLN

BAJKOWA PRAGA

Praga to miasto szczególne - to stolica o wielu twarzach z budynkami prezentującymi przeróżne style architektoniczne – romantyczna i tętniąca życiem, stara i nowa, ale jest to również miasto kosmopolityczne, przywykłe do obcokrajowców. Zwiedzanie Pragi szybko wyjaśni, dlaczego już od średniowiecza nazywana jest najpiękniejszym miastem świata. Zabytki Pragi z najstarszą częścią wpisane są na listę UNESCO.

Żeby poznać stolicę Czech, jeden dzień to stanowczo za mało. Przestawiamy propozycje wyjazdu dwudniowego.

 

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: Wyjazd z Wrocławia o godz. 6.00 (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha). Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta: placu Hradczańskiego, Praskiego Hradu: dziedziniec reprezentacyjny, Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka, Daliborka. Przejście na Małą Stranę. Czas wolny, a następnie przejście przez rynek Małej Strany, kościół Św. Mikołaja, spacer uliczkami dzielnicy ambasad i pałaców. W trakcie zwiedzania możliwość rejsu po Wełtawie (1 godzina). W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem możliwość przejazdu komunikacją miejską do centrum Pragi na spacer z przewodnikiem. Nocleg.


2 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi: Plac Republiki - Obecni Dum, Brama Prochowa, Narodowy Bank Czeski, przejście ulicą Celetną, kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, kościół Matki Bożej przed Tynem, Rynek Starego Miasta: średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, kościół Św. Mikołaja, pomnik reformatora Jana Husa, pałac Kinskich. Przejście przez Mały Rynek i ulicą Karlową do Klementinum i plac Krziżownicki na Most Karola. Spacer wybrzeżem Wełtawy do Rudolfinum i żydowskiej dzielnicy Józefow. Przejście do Nowego Miasta: Karolinum, Teatr Stanów, targ pamiątek na Havelskim mieście, słynny plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego i pomnikiem patrona placu. Czas wolny na obiad i zakupy.  W godzinach popołudniowych wyjazd z Pragi. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA:

  • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu 3* w Pradze (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  • Wyżywienie: 1 śniadanie (bufet)
  • Przejazd autokarem (klimatyzacja, wc,  DVD)   
  • Opieka pilota – przewodnika
  • Ubezpieczenie KL (10 000 euro) i  NW (do 10 000 zł)
                                                                                   

TERMINY                                                            CENA

13-14.11.2021                                   275 zł/os.  


04-05.12.2021  ( JARMARK BOŻONARODZENIOWY )   275 zł/os.   

 

 

 UWAGA:

Wszystkie wyjazdy będziemy realizować zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami organizacji imprez turystycznych.

 

UWAGI: 
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz bilety na komunikację miejską płatne we własnym zakresie - ok. 350 CZK/os. Rejs po Wełtawie - ok. 300 CZK/os. Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide- 10 zł/os.

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny -2 zł/os. i na Turystyczny Fundusz Pomocowy ( bezzwrotny ) - 2 zł/os.
Pokój 1-osobowy za dopłatą 85 zł. 
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 

Wyjazd: Wrocław, ul. Sucha, Dworzec PKS , godz. 6.00 ( zbiórka 5.45 )

Dodatkowo możliwe miejsca wsiadania:
Łagiewniki (koło Dzierżoniowa), zatoczka PKS, godz. 6.30
Ząbkowice Ślaskie, stacja Orlen ul. Wrocławska, godz. 6.50
Kłodzko, ul. Lisia , stacja Orlen, godz. 7.30

 

ZASADY dotyczące podróżowania do Czech ( stan od 09.07.2021 ):

Należy przedstawić :
albo: test negatywny (PCR max 72h, antygen max 48h)
albo: potwierdzenie pełnego szczepienia ( druga przyjęta dawka co najmniej 14 dni przed wyjazdem, 21 dni od jednodawkowej szczepionki ). Należy zabrać ' Unijny Certyfikat Covidowy'.
albo: potwierdzenie choroby covid maksymalnie 180 dni przed wyjazdem.

Z powyższego obowiązku zwolnione są dzieci do lat 6. Powyżej 6 roku życia musi być test bądź pełne szczepienie.

kraj Czechy
miejscowość Praga
termin 2021 rok
długość 2 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania