W poszukiwaniu piękna Portugalii 2025

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Dodany przez: Eltur
Cena: 3890,00 PLN

W poszukiwaniu piękna Portugalii

Porto-Fatima-Lizbona-Nazare – Batalha – Obidos – Alcobaca – Belem - Cabo Da Roca


Terminy:  6 dni


31.01-05.02.25, 

 

07.02-12.02.25,  

 

28.02-05.03.25

 


Cena: 3890 zł/os.


Świadczenia:
Przelot samolotem na trasie: Wrocław – Porto – Lizbona- Wrocław,
z małym bagażem  podręcznym 10 kg (o wymiarach: 40x20x25cm) i z bagażem podręcznym 10 kg , lot liniami: Ryanair
Transport autokarem w Portugalii
Zakwaterowanie: 5 noclegów w Portugalii: 1 nocleg w Porto, 3 noclegi w Fatimie,  1 nocleg w hotelu w Lizbonie, hotele  3*, pokoje 2-,3- os. z łazienkami
Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji ( 3 dania, z wodą i karafkę wina)
Opieka pilota,
Podatek TFG i TFP
Ubezpieczenie: (KL do 20000 Euro i NW do 15000 zł)

Ramowy program wycieczki:
1 dzień:   wylot z Wrocławia o godz.  5.45 ( zbiórka godz. 4.00 , hala odlotów, lotnisko Wrocław ),  przylot do Porto o godz. 8.20- zwiedzanie Porto , zwiedzanie: m.in. Pałac Bolsa, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I. Spacer: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto,   ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Przejazd do hotelu w Porto. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień: śniadanie. Wykwaterowanie.  Wycieczka po dolinie rzeki Douro, w tym rejsu po rzece. Podziwianie wspaniałych, łupkowych tarasów porośniętych winoroślą, z której produkuje się jedno z najlepszych win świata, w tym słynne porto. Łącznie w dolinie rzeki rośnie ponad 300 szczepów winnej latorośli.  W 1984 r. całość krajobrazu kulturowego górnej części doliny Douro została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas rejsu wizyta w winnicy i degustacja miejscowych win. Przejazd do Hotelu w Fatmie. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień:  Śniadanie. Zwiedzanie  Fatimy-  miejsce objawień Matki Boskiej - Esplanda z Bazylikami, zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Przejazd do Aljustrel- wioska skąd pochodzili: pastuszkowie Łucja, Franciszek i Hiacynta. Przejazd do Batalha, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Nazare,  wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Spacer plażą, widok z klifu. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.    
4 dzień: Śniadanie.  Wykwaterowanie. Przejazd do Alcobaca- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Przejazd do Obidos - to nadal obwarowana wioska, której mury otaczają pobielane  wapnem  domy z  kwitnącym geranium  w oknach. Spacer wąskimi uliczkami i alejkami.    Powrót do hotelu w Fatimie.  Obiadokolacja , nocleg.
5 dzień: Śniadanie.  Wykwaterowanie. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. 144 metrowe urwisko skalne dostarcza wspaniałych widoków na wybrzeże i ocean.    Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie  stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Zakwaterowanie, nocleg, obiadokolacja.   
6 dzień: Śniadanie.   Wykwaterowanie. Spacer po Lizbonie.  Punkt widokowy na Tag, czyli Portas do Sol. Transfer na lotnisko. Wylot z Lizbony w godzinach popołudniowych.  
 
Uwagi:  Bilety wstępów, przewodnicy lokalni, zestawy audioguide, opłata klimatyczna płatne we własnym zakresie – ok. 110 Euro/os.   Wymagane dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport.
Kolejność zwiedzania i godziny lotów może ulec zmianie.
Dodatkowe – nie wymienione w ofercie napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie.
Możliwość dokupienia dodatkowego 20 kg.   Cena:  ok. 650 zł / 2 strony ( zakup bagażu 20 kg  wraz z podpisaniem umowy ).
 

Bagaż w cenie: jedna mała torba osobista, którą można zabrać na pokład, np. torebkę lub torbę na laptopa (40 x 20 x 25 cm), która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu plus bagaż podręczny – 10 kg.

 

Zapisy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

kraj Portugalia
miejscowość Porto-Fatima-Lizbona-Nazare – Batalha – Obidos – Alcobaca – Belem - Cabo Da Roca
termin 2025
długość 6 dni
dojazd samolotem
wyżywienie śniadania i kolacje
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook