Czechy - Morawskie Perełki 2023 rok

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 399,00 PLN

MORAWSKIE PEREŁKI

 

 Ołomuniec - miasto pałaców , kościołów i barokowych fontann. W Rynku znajduje się oszałamiająca, licząca 32 m. wysokości Kolumna Trójcy Przenajświętszej, zabytek UNESCO. Podobnej kolumny nie znajdzie się nigdzie indziej w świecie. W kościele Św. Maurycego można posłuchać dźwięku największych organów w Europie Środkowej, będących dziełem wrocławskiego mistrza Englera.

Bouzov- to miejsce popularne wśród filmowców. W żadnym innym zamku nie nakręcono tylu bajek filmowych ile powstało w romantycznym Bouzovie. Imponujący zamek z XIV w. leży w malowniczym krajobrazie regionu Litovelsko. Miłośnicy niecodziennych wrażeń znajdą coś dla siebie w historycznym obiekcie ale też w ścisłym sąsiedztwie zamku. Jego osobliwością jest olbrzymia drewniana budowla konia trojańskiego o wysokości 15 m i masie 55 ton. 

Brno - Południowomorawska metropolia łączy historię. nowoczesną architekturę, kulturę i życie nocne. Nad miastem czuwa Katedra św. Piotra i Pawła. Natomiast w Zamku Spilberk znajduje się wiele różnorodnych ekspozycji: kazamaty z ciemnymi celami, sala tortur, cele znanych więźniów, barokowa apteka, wieża widokowa. Berneńskie podziemia poprowadzą Państwa kilka metrów pod ziemią do labiryntu tajemniczych zaułków średniowiecznych korytarzy i piwnic.

Litomyśl- piękne sgraffito, wspaniałe elewacje, arkady, romantyczny ogród i tajemnicze podziemia - to są tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić pałac w Litomyślu. Reprezentacyjna siedziba rodu Pernsztejnów to jeden z najpiękniejszych przykładów stylu renesansowego w Czechach i wywoła ogromne wrażenie na każdym kto doceni czystość stylu. Wszystko to doprowadziło do wpisania kompleksu do rejestru dziedzictwa światowego UNESCO.  

LITOMYŚL – BOUZOV -  TWIERDZA SPILBERK - BRNO - OŁOMUNIEC

 

TERMINY i CENY:

 

Oferta została wycofana ze sprzedaży.

 

ŚWIADCZENIA :

ZAKWATEROWANIE : 1 nocleg w hotelu 3* w okolicach Brna (pokoje 2 -os z łazienkami )
WYŻYWIENIE :  śniadanie
PRZEJAZD  autokarem (klimatyzacja, wc, dvd)
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE NW ( do 10000 zł ) i KL ( do 10000 Euro)
FUNDUSZE TFG ( 2 zł ) i TFP ( 2 zł )

RAMOWY PROGRAM :
1 dzień: Wyjazd z Wrocławia ( ul. Sucha, Dworzec PKS ) o godz. 5.00. Przejazd do Litomyśla - miasta słynącego z określenia „Europejskie kwitnące miasto“. Piękne sgraffito, wspaniałe elewacje, arkady, romantyczny ogród i tajemnicze podziemia - to  tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić pałac w Litomyślu, znajdujący się od 1999 roku na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie miasta i pałacu. Przejazd do wsi Bouzov. Znajdujący się tutaj zamek jest jedną z największych i najczęściej odwiedzanych atrakcji Moraw. Jego romantyczny wygląd sprawia, że często jest on wykorzystywany  jako plan filmowy. Kręcono tu sceny m.in. do popularnego w Polsce czechosłowackiego serialu Arabela. Zwiedzanie zamku jedną z tras. Przejazd do Brna, zwiedzanie: Stare Miasto (Zelný Trh z fontanną Parnas i náměstí Svobody), Stary Ratusz, plac Wolności, przy którym znajdują się pałace mieszczańskie. Przejazd do hotelu w okolice Brna. Zakwaterowanie. Nocleg.


2 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do zamku i twierdzy Špilberk. Zwiedzanie Kazamatów ( najstraszniejszego więzienia w monarchii habsburskiej i ekspozycja barokowej architektury fortyfikacyjnej i więziennictwa ) - ciemnych lochów, gdzie odsiadywali swoje wyroki więźniowie.  Przejazd do Ołomuńca- historycznej stolicy Moraw. Spacer po zabytkowym centrum miasta- unikalna na skalę europejską kolumna Trójcy Świętej (wpisana na listę UNESCO), ratusz ze wspaniałym zegarem, barokowe fontanny, Pałac Biskupi- oficjalna siedziba biskupów i arcybiskupów ołomunieckich, katedra św. Wacława. Czas wolny na obiad. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI :
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie (ok. 700 CZK/os.).

Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 15 zł/os.

 

 

kraj
 • Czechy
 • Słowacja
miejscowość Litomyśl-Bouzov - Brno - Twierdza Spilberk - Ołomuniec
termin brak terminów
długość 2 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
REZERWACJA OFERTY
 1. Proszę podać termin wyjazdu*
  To pole jest wymagane.
 2. OSOBA ZAMAWIAJACA

 3. Imię i nazwisko*
  To pole jest wymagane.
 4. E-mail*
  Proszę podać prawidłowy adres e-mail.
 5. Telefon
  Invalid Input
 6. DANE UCZESTNIKÓW

 7. Ilość osób
  Invalid Input
 8. UCZESTNIK1
 9. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 10. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 11. UCZESTNIK2
 12. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 13. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 14. UCZESTNIK 3
 15. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 16. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 17. UCZESTNIK 4
 18. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 19. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 20. UCZESTNIK 5
 21. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 22. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 23. UCZESTNIK 6
 24. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 25. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 26. UCZESTNIK 7
 27. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 28. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 29. UCZESTNIK 8
 30. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 31. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 32. POZOSTALI UCZESTNICY
 33. Proszę wpsiać imiona i nazwiska oraz daty urodzenia pozostałych uczestników
  Invalid Input
 34. Dodatkowe informacje*
  To pole jest wymagane.
 35. *
  To pole jest wymagane
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Filtruj oferty

Facebook
Facebook