Görlitz i Budziszyn jarmark 16.12.2023

REZERWACJA Drukuj
Cena: 120,00 PLN

JARMARK ŚWIĄTECZNY
 Görlitz i Budziszyn
Görlitz  - miasto na wschodzie Niemiec , położone nad Nysą Łużycką,

na granicy z Polską (historyczna część Śląska, obecnie w landzie Saksonia). Można to miasto nazwać urbanistycznym klejnotem, pozwala bowiem na odtworzenie historii architektury od średniowiecza aż do czasu obecnego. Jest europejskim dziedzictwem. Do niedawna Gőrlitz było bardzo zaniedbane, jednakże obecnie jest sukcesywnie odbudowywane. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest renesansowa replika kaplicy Grobu Pańskiego  w Jerozolimie.
Budziszyn (Bautzen) - miasto baszt. Efektownie wznosi się sylwetka Budziszyna pośród górzystego krajobrazu Górnych Łużyc. Spacer po starannie odnowionej Starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami zapoznaje z ponad 1000-letnią historią miasta.

 

CENA:  120 zł/os      

 

Termin: 

 

16.12

 

     Termin wyjazdu potwierdzony. Brak miejsc.


ŚWIADCZENIA:
PRZEJAZD autokarem
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE KL (do 10 000 Euro) i NW (do 10 000 zł)

 

RAMOWY PROGRAM:
Wyjazd z Wrocławia o godz. 7:00 (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha). Przejazd do Görlitz. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta posiadającego niezaburzony układ przestrzenny i wiele zabytków ze wszystkich epok historycznych, które uniknęły wojennych zniszczeń: XV-wieczny kościół św. Piotra i Pawła z dwoma wysokimi wieżami, pięcionawowym wnętrzem i Organami Słonecznymi, Dom Biblijny, Dolny Rynek z budynkiem Wagi, Schönhofem – renesansowym budynkiem dawnego browaru, Starym i Nowym Ratuszem, Fontanną Neptuna, Rathausapotheke oraz „Łukiem Szeptu" czyli gotyckim portalem łukowym, Górny Rynek z pięknymi odrestaurowanymi kamienicami, kościołem św. Trójcy i „uliczką zdrajców". Czas wolny na Jarmarku Świątecznym.  Przejazd do Budziszyna – Bautzen, zwiedzanie:  Ratusz, Katedra Dwóch Wyznań, Wieża Mikołaja ze średniowiecznym cmentarzem, Wieża Macieja, zamek rezydencyjny Ortenburg, Muzeum Serbołużyckie, Teatr Zamkowy, Bogata Wieża, Muzeum Musztardy, dla chętnych zwiedzanie wnętrz wybranych obiektów. Spacer wzdłuż murów obronnych romantyczną ścieżką widokową nad doliną Szprewy na trasie: zamek, Młyńskie Wrota, Stara Wieża Ciśnień, Domek Czarownic. Czas wolny na Jarmarku Świątecznym. Wyjazd w godzinach późno-popołudniowych. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI:    

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide - 10 zł/os. (płatne u pilota w autokarze).
Program zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo.

 

 

kraj Niemcy
miejscowość Goerlitz i Budziszyn
termin 16.12.2023
długość 1 dzień
dojazd autokarem
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook