Zapraszamy do samodzielnego wykupu ubezpieczenia turystycznego na podróż/ wczasy online.

Dlaczego to takie ważne? 

Ubezpieczenia podróżne w porównaniu z całościowymi kosztami wyjazdu, stanowią niewielki wydatek, który w przypadku zdarzenia losowego uchroni turystę przed kosztownymi konsekwencjami. Dlatego też warto przed wyjazdem się w nie zaopatrzyć.  

Do najistotniejszych elementów polisy podróżnej należą koszty leczenia. Ale są to także dodatkowe elementy, jak np. OC, czy dodatki dla aktywnych/uprawiających sporty wyczynowe czy ekstremalne. Dzięki temu zapewnimy sobie pełną ochronę na czas pobytu np. za granicą.  

Przyjęło się, że w wyjazdach zagranicznych do pokrycia kosztów leczenia wystarczy karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta jest dokumentem unijnym wydawanym bezpłatnie, tym wszystkim, którzy opłacają składki na ubezpieczenie zdrowotne w Polsce. Dokument daje prawo do bezkosztowego leczenia w państwach należących do UE i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednakże karta EKUZ niestety charakteryzuje się ograniczonym zasięgiem terytorialnym i małym obszarem usług medycznych. Nie obejmuje chociażby kosztów transportu medycznego do Polski ani kosztów akcji ratunkowych – niezwykle drogich usług. Dlatego wybierając się w podróż, szczególnie poza granice kraju, dobrze jest wykupić ubezpieczenie turystyczne. 

 

WYSTARCZY że wybierzesz ten baner i przekieruje Cię na stronę ubezpieczyciela.

Proponujemy ubezpieczenia firmy Signal Iduna i Ergo:

 

KUP UBEZPIECZENIE Signal Iduna 

 

 

KUP UBEZPIECZENIE ERGO 

 

Facebook
Facebook