Pielgrzymka Francja, „NAJSTARSZA CÓRA KOŚCIOŁA”, 06-18.05.2024

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Dodany przez: Eltur
Cena: 4800,00 PLN

PIELGRZYMKA
FRANCJA – „NAJSTARSZA CÓRA KOŚCIOŁA”

Paryż – Nevers – Lourdes – Biaritz - Carcassone-Marsylia – Tarascon- Les Saintes Maries de la Mer - Saint- Maximin-et-la- Saints- Beaume - Cannes - Monte Carlo - Turyn- Castelnuovo Don Bosco - Klasztor Benedyktynów z Czarną Madonną w Einsiedeln

TERMIN: 06-18.05.2024

CENA: 4800 zł/os.

ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: 10 noclegów w tym 2 noclegi w Paryżu, 3 noclegi w Lourdes w hotelu 3*, 2 noclegi w hotelu w okolicy Marsylii, 1 noc w okolicy Cannes, 2 noce w okolicy Turynu;   we Francji głównie hotele typu Ibis, pok. 2-,3- osobowe z łazienkami we Francji
Wyżywienie:  10 śniadań ( kontynentalne ) i 10 obiadokolacji ( serowowane, bez napoi )
Przejazd autokarem (dvd, wc, klimatyzacja)
Opieka pilota
Ubezpieczenie NW (do 10000 zł) i KL (do 10000 Euro)
Fundusze TFG i TFP

Ramowy program:
06.05  - wyjazd z Lwówka Śląskiego o godz. 15.00, przejazd przez Niemcy, do Francji.
07.05 – przed zwiedzaniem dłuższa przerwa na toaletę poranna, śniadanie we własnym zakresie, przejazd na zwiedzanie Paryża- pieszo i metrem, Wieża Eiffla* - wjazd windą lub wejście schodami na 2 poziom , rejs po Sekwanie – szansa na spojrzenie na miasto z perspektywy rzeki, Kościół Cudownego Medalika przy rue du Bac- msza swieta, Wyspa Cite, katedra Notre Dame – z zewnątrz. Obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg około 20.00.
08.05 - śniadanie, wyjazd autokarem na dalsze zwiedzanie stolicy Francji, Pola Elizejskie- synonim szyku i elegancji, Łuk Triumfalny, Luwr – gdzie zobaczymy gwiazdy- Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Mona Lizę, Montmartre- słynny Moulin Rouge, Plac Pigalle, , Bazylika Sacre Coeur- msza święta. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg
09.05 czwartek– po bardzo wczesnym śniadaniu ( możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu) wykwaterowanie i przejazd do Lourdes. Po drodze zatrzymamy się w Nevers, krótki spacer. Potem przejazd do Lourdes ( 3 noce) . Późna kolacja w hotelu.
10.05 – pobyt w Lourdes.  Cały ten dzień w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes, gdzie ponad 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna: Droga Jubileuszowa,  kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadeta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz Młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się i gdzie znajduje się cudowne źródło. Wieczorem obiadokolacja.
11.05- po śniadaniu przejazd do Bayonne/ Biarritz, obiadokolacja i nocleg. Cały dzień nad oceanem, obiadokolacja i nocleg w Lourdes.
12.05 – Śniadanie. Wykwaterowanie.  Przejazd do Carcasonne- krótki spacer po średniowiecznym miasteczku. Miasto należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków warownych we Francji. W 1997 roku zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru urokliwymi ulicami miasteczka zobaczymy okazałą fortecę, podwójne mury miejskie z basztami, zamek książęcy oraz Bazylikę Św. Nazariusza. Wizyta w BEZIERS- katedra.  Obiadokolacja. Przejazd na zakwaterowanie i nocleg w okolicach Marsylii.
13.05 – po śniadaniu przejazd na spacer po Tarascon: gdzie w kościele św. Marty, zgodnie z tradycją katolicką,
znajdują się szczątki św. Marty, siostry Łazarza i uczennicy Jezusa. Sam kościół pochodzi z XI wieku i był przezstulecia miejscem odbywania pielgrzymek. Przejazd do Les Saintes Maries de la Mer – urocza miejscowość portowa położona nad Morzem Śródziemnym w delcie Rodanu. Według sięgającej starożytności tradycji tutaj, po długiej i niebezpiecznej żegludze dopłynęła łódź, na pokładzie której przybyła na teren rzymskiej prowincji Galii (dzisiejszej Francji) grupa uciekinierów z Palestyny, pięknie nazwana „Przyjaciółmi Jezusa”. Były wśród nich Trzy Marie (Maria Magdalena, Maria Salome, Maria Jakubowa), a także Łazarz i Jego siostry Maria i Marta, Maksymin, Sara, Zuzanna, Sydoniusz i zapewne Zacheusz oraz wielu, których imion nie znamy. Oni to z tego miejsca wyruszyli w głąb lądu by dać początek ewangelizacji dzisiejszej Francji. W Stes-Maries-de-la-Mer szczególnie czczone są Trzy Marie oraz posługująca im św. Sara uważana za szczególną patronkę Romów. W maju z całego świata przybywają tu cygańscy pielgrzymi zamieniając maleńką prowansalską miejscowość w kolorowy cygański obóz. Powrót na obiadokolację i nocleg
14.05 - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Marsylii z Bazylika Notre Dame de la Garde i opactwem św. Wiktora – jedno z pierwszych miejsc kultu chrześcijan. Następnie wizyta w  Saint- Maximin-et-la- Saints- Beaume - niegdyś jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych średniowiecznej Europy, do którego przybywali jako pątnicy papieże, a także królowie Francji i Anglii. Przyciąga turystów i pielgrzymów z całego świata za sprawą grobu Marii Magdaleny, na miejscu którego wybudowano okazałą bazylikę. W jej kryptach znajdują się obecnie relikwie świętej – jej czaszka. Przejazd na nocleg na Lazurowe Wybrzeże.  Obiadokolacja, nocleg.
15.05 - Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Cannes. Możliwy rejs na Wyspę Św. Honoriusza- jest tam klasztor. Przejazd do Nicei. W Nicei pospacerujemy słynną Promenadą Anglików z widokiem na Zatokę Aniołów, zobaczymy Place Massena z pomnikiem Neptuna, wąskie uliczki starego miasta z Katedrą Świętej Reperaty.   W czasie wolnym spróbujemy lokalnego specjału „pizzy” – socca, faszerowanych warzyw czy sałatki nicejskiej.    Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicę Turynu.  
16.05 – Śniadanie. Przejazd do Castelnuovo Don Bosco -  to miasteczko, w którym urodził się św. Jan Bosko. Znajduje się tu jego dom i muzeum poświęcone jego Matce – Matuchnie i pierwszym latom życia Świętego. Tuż obok domu, wybudowana została wielka bazylika, którą odwiedził Jan Paweł II. Papież Polak podarował Bazylice kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przejazd do Turynu - stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum. Zobaczymy renesansową XV-wieczną katedrę św. Jana Chrzciciela – Duomo di San Giovanni -patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany w Cappella della Santa Sindone jest słynny Całun Turyński – niezwykły wizerunek umęczonego i ukrzyżowanego Chrystusa. Zobaczymy także Plac Karola, Pałac Carignano, gdzie urodził się pierwszy włoski król Wiktor Emanuel II, Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosco oraz jego ucznia św. Dominika Savio. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
17.05 - Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Szwajcarii. Klasztor Benedyktynów z Czarną Madonną w Einsiedeln. Od ponad 1000 lat ludzie pielgrzymują do klasztoru Einsiedeln, który położony jest pośrodku zapierającego dech w piersiach krajobrazu z granatowymi wodami jeziora i górskimi szczytami. Przejazd do Polski.
18.05 - przyjazd do Lwówka śląskiego w godzinach porannych.

UWAGI:
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe (audioguidy)  i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania. Prosimy o przygotowanie kwoty ok. 150  Euro/os.
Wstęp na Wieżę Eiffla – windą do szczytu – cena: ok. 28,30 Euro/os. lub pieszo na drugie piętro-11,30 Euro/os.
Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
kraj
 • Francja
 • Włochy
miejscowość wycieczka objazdowa
termin 06-18.05.2024
długość 13 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania i kolacje
REZERWACJA OFERTY
 1. OSOBA ZAMAWIAJACA

 2. Imię i nazwisko*
  To pole jest wymagane.
 3. E-mail*
  Proszę podać prawidłowy adres e-mail.
 4. Telefon
  Invalid Input
 5. Dodatkowe informacje*
  To pole jest wymagane.
 6. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 7. *
  To pole jest wymagane
 8. *

  OdświeżBłędnie przepisany kod
 9. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 10. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 11. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 12. Ilość osób
  Invalid Input
 13. UCZESTNIK1
 14. UCZESTNIK2
 15. UCZESTNIK 3
 16. UCZESTNIK 4
 17. UCZESTNIK 5
 18. UCZESTNIK 6
 19. UCZESTNIK 7
 20. UCZESTNIK 8
 21. POZOSTALI UCZESTNICY
 22. DANE UCZESTNIKÓW

 23. Proszę podać termin wyjazdu*
  To pole jest wymagane.
 24. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 25. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 26. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 27. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 28. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 29. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 30. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 31. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 32. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 33. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 34. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 35. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 36. Proszę wpsiać imiona i nazwiska oraz daty urodzenia pozostałych uczestników
  Invalid Input
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook