Włochy Klasyczne 2024 rok

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 1780,00 PLN

WŁOCHY
Wenecja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Florencja

 

ŚWIADCZENIA:

  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 2/3*: 1 nocleg w Lido di Jesolo, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Chianciano Terme ,                      (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami)
  • Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne, 4 obiadokolacje
  • Przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, DVD)
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie NW (15 000 zł) i KL (20 000 euro)
  • Fundusze TFG i TFP

 

TERMINY                              CENA

 12.10 - 18.10.24                     1780 zł/os. 

 

   termin wyjazdu potwierdzony.

 

09.11 -15.11.24                      1780 zł/os. 

 

 

RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1: Wyjazd z Wrocławia (ul. Sucha, Dworzec PKS, Galeria Wroclavia) o godz. 21.00. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
Dzień 2: W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu nad Morzem Adriatyckim. Odpoczynek w kurorcie nadmorskim Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Spacer po mieście Św. Marka -  Piazzetta i Piazza di San Marco, wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu Bazylika św. Marka, słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most i dzielnica Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w Audiencji Generalnej (przy pobycie Ojca Św. w Rzymie). Zwiedzanie - Bazylika i Plac Św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i  przejazd do Rzymu, spacer po mieście. W programie m.in. Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’Agnese in Agone, Panteon - jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Forum Romanum - serce starożytnego miasta, Koloseum - budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami na szczycie, z których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti, barokowa Fontanna di Trevi. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6: Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Florencji – stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta (9 godzin): Ponte Vecchio, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria Della Fiore z piękną neogotycką fasadą, Baptysterium, Dom Dantego, kościół Santa Croce, Most Złotników. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.
Dzień 7: Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 


UWAGI:
Bilety wstępu, lokalnie przewodnicy, zestawy Audio Guide, lokalne opłaty, komunikacja miejska oraz podatek turystyczny płatne we własnym zakresie - 100 euro/os. opłata obowiązkowa ( płatna u pilota w autokarze).  
Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 

Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf  

kraj Włochy
miejscowość Wenecja – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Florencja
termin 2024 rok
długość 7 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania i kolacje
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook