Czesko-Saksońska Szwajcaria 31,08-01.09.2024

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Dodany przez: Eltur
Cena: 360,00 PLN

Czesko-Saksońska SZWAJCARIA
Hrensko- Bad Schandau-Pilnitz


TERMIN: 31.08-01.09.2024CENA: 360 zł/os.

 termin wyjazdu potwierdzony. Brak miejsc.

ŚWIADCZENIA:

ZAKWATEROWANIE: 1 nocleg w hotelu 2/3* w Czechach  
(pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
WYŻYWIENIE: 1 śniadanie
PRZEJAZD: autokar  (klimatyzacja, wc, DVD)
OPIEKA: pilota
UBEZPIECZENIE: NNW (do 10 000 zł) i KL (do 10 000 Euro)
FUNDUSZE TFG  i TFP


RAMOWY PROGRAM:
1 dzień:  Wyjazd z Wrocławia ( ul. Sucha, Dworzec  PKS, Galeria Wroclavia ) o godz. 6.00.  Przejazd do miejscowości Hřensko na granicy czesko - niemieckiej. W miasteczku na uwagę zasługują domy wybudowane we wnękach skalnych. Następnie przejście ok.8 km w terenie górskim przez Park Narodowy Czeska Szwajcaria, po drodze Pravčicka brána, największa w Europie formacja skalna w kształcie bramy, o wysokości 21 m i rozpiętości 30 m, u podnóża której w 1833 roku wybudowano gościniec istniejący do dziś - Sokole Gniazdo (Sokoli hnizdo). Kontynuacja spaceru szlakiem turystycznym do wąwozu rzeki Kamenice, przy sprzyjających warunkach możliwość spływu łodziami przełomowym odcinkiem rzeki. Powrót do Hrenska. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na teren Szwajcarii Saksońskiej, do uzdrowiska Bad Schandau. Spacer po miasteczku, przejście do windy osobowej, zbudowanej w 1904 r. (zabytek techniki). Z platformy położonej na wysokości 50 metrów możemy podziwiać wspaniały widok na dolinę Łaby. Przejazd do zespołu pałacowo-parkowego Pillnitz, letniej rezydencji saskiego dworu, położonej bezpośrednio nad brzegiem rzeki Łaby. Właśnie dzięki temu położeniu główny budynek bywa nazywany "Pałacem na wodzie". Pałac został wzniesiony z początkiem XVII wieku. Inspirowany stylem chińskim, łączy w sobie cechy Orientu i barokowe, pełne przepychu detale (zwiedzanie z zewnątrz). Główną atrakcją rozległego parku, który założono po części w prostych artystycznie formach barokowych, po części w formie angielskiego parku krajobrazowego, jest licząca ponad 250 lat kamelia, która bardziej przypomina drzewo, niż typowy krzak rośliny tej odmiany. Zimą ogrzewa ją specjalnie zbudowany szklany pawilon. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI :
Bilety wstępu płatne we własnym zakresie: ok. 25 Euro/os.
Biuro zastrzega sobie  prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 15 zł/os.

WAŻNA INFORMACJA! Impreza przeznaczona dla osób o dobrej kondycji fizycznej, do przejścia ok.12 km w terenie górskim przez Park Narodowy Czeska Szwajcaria.

 

 Dodatkowe miejsca wyjazdu

Legnica, Stacja Shell, Legnicka Wieś, godz. 6.55.

 Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf 

kraj Czechy
miejscowość Hreńsko-Bad Schandau-Pilnitz
termin 31.08-01.09.2024
długość 2 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook