Poczdam , 1 dzień, 2024 rok

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Dodany przez: Eltur
Cena: 180,00 PLN

POCZDAM 1 dzień

Poczdam - stolica Brandenburgii to przepiękne miasto, które dzięki wspaniałym parkom, pałacom i ogrodom znalazło się na prestiżowej liście UNESCO. Na szczególną uwagę zasługują architektoniczne perełki takie jak kompleks Sanssouci, dzielnica holenderska, Kolonia Aleksandrówka czy pałac Cecilienhof.TERMINY:        CENA:

06.07.24              180 zł/os.

 

10.08.24              180 zł/os.

 

14.09.24              180 zł/os.

 

 
ŚWIADCZENIA:
PRZEJAZD: autokar  
OPIEKA: pilota
UBEZPIECZENIE: NW ( do 10000 zł ) i KL ( do 10000 Euro )

Ramowy program:
Wyjazd godz. 6.00 ( ul. Sucha, Dworzec PKS, Galeria Wroclavia). Przejazd do Poczdamu. Spacer po parku Sanssouci : Nowy Pałac, Pawilon Smoków, Pałac Oranżeryjny, Pawilon Chiński (możliwość wejścia w sezonie,ok.4 EUR), Pałac Sanssouci, Kościół Pokoju, następnie spacer po Starym Poczdamie (Brama Brandenburska, Dzielnica Holenderska) z przerwą obiadową na deptaku staromiejskim, na koniec spacer po Nowym Ogrodzie malowniczo położonym nad Jeziorem Świętym i Jeziorem Dziewiczym wraz ze zwiedzaniem z zewnątrz Pałacu Cecilienhof, miejscu konferencji poczdamskiej. Wyjazd z Poczdamu w godz. popołudniowych. Przyjazd do Wrocławia. 

Uwagi:
Bilety wstępów płatne we własnym zakresie.   

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatne u pilota w autokarze) - 10 zł/os.
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 

Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf 

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Park Sanssouci - liczący blisko 300 ha kompleks pałaców i ogrodów powstały za czasów Fryderyka II Wielkiego, główna aleja łącząca Nowy Pałac z sąsiedztwem Kościoła Pokoju mierzy 2300 metrów długości.
Nowy Pałac - zbudowany na zlecenie króla Fryderyka Wielkiego. Barokowa rezydencja nie cieszyła się jednak sympatią króla, który mawiał o niej fanfaronada. Rzadko pomieszkiwał w Nowym Pałacu, preferując Pałac Sanssouci. Rezydencja od początku miała służyć jako kwatera dla królewskich gości, którzy mieli tu do dyspozycji 200 komnat, 4 bawialnie oraz rokokowy teatr. Pałac oraz budynki gospodarcze zdobi ponad 400 figur z piaskowca, a jego główna fasada liczy 220 metrów długości.
Pawilon Smoków – pawilon ogrodowy wybudowany na zlecenie króla Prus Fryderyka Wielkiego, wzniesiony w stylu wschodnioazjatyckim w formie pagody.
Pałac Oranżeryjny - ostatni i zarazem największy budynek pałacowy wybudowany w parku Sanssouci, łączący funkcję oranżerii i mieszkalnego pałacu, którego osobliwością stała się Sala Rafaela z kopiami 50 dzieł twórcy "Madonny Sykstyńskiej".
Pawilon Chiński - pawilon ogrodowy łączący elementy pruskiego rokoko z formami wschodnioazjatyckimi, zwieńczony pozłacaną figurą Chińczyka z rozłożoną parasolką, służył jako miejsce spotkań towarzyskich.
Pałac Sanssouci - wzniesiony na wzgórzu winnicowym w stylu rokoko jako letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego według szkiców samego króla, którego szczątki w 205 lat po śmierci spoczęły na tarasie pałacowym obok nagrobków ukochanych psów.
Kościół Pokoju - wzniesiony na zlecenie zafascynowanego architekturą włoską króla Fryderyka Wilhelma IV, wzorowany na rzymskich bazylikach św.Klemensa oraz Santa Maria in Cosmedin, z XIII-wieczną wczesnobizantyjską złotą mozaiką przeniesioną z kościoła św.Cypriana z wyspy Murano koło Wenecji, wraz z sąsiednimi budynkami tworzy kompleks sakralny naśladujący północnowłoską architekturę klasztorną, wraz z przyległym mauzoleum jest nekropolią władców z rodu Hohenzollernów - "króla żołnierzy" Fryderyka Wilhelma I (ojca Fryderyka Wielkiego), fundatora kościoła Fryderyka Wilhelma IV oraz cesarza Fryderyka III.
Stary Poczdam
Dawny Poczdam, uważany niegdyś za jedno z najpiękniejszych miast niemieckich, został bardzo zniszczony podczas nalotów alianckich pod koniec II wojny światowej, po zjednoczeniu Niemiec odzyskuje dawny blask.
Brama Brandenburska - monumentalny łuk triumfalny wybudowany dla upamiętnienia wojny siedmioletniej.
Kościół św. Piotra i Pawła - z wieżą wzorowaną na kampanili bazyliki San Zeno Maggiore w Weronie oraz cennym malarstwem urodzonego w Górze na Dolnym Śląsku Pawła Stankiewicza.
Dzielnica Holenderska – na zaproszenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I przyjechali do Poczdamu rzemieślnicy holenderscy ściągani do pracy przy rozbudowie miasta, aby czuli się tutaj dobrze król kazał przygotować osobną dzielnicę, wzniesiono 134 domy z czerwonej cegły w stylu baroku holenderskiego.
Cecilienhof
Pałac położony w Nowym Ogrodzie odegrał wyjątkową rolę po zakończeniu II wojny światowej jako miejsce Konferencji Poczdamskiej w dniach od 17 lipca do 2 sierpnia 1945 roku. Szefowie rządów trzech mocarstw: Józef Stalin, Harry Truman i Winston Churchill (zastąpił go później Clement Attlee) zatwierdzili postanowienia dotyczące powojennej Europy, wówczas wyznaczono również zachodnią granicę Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej. Pałac został wybudowany w latach 1913-1917 dla następcy tronu Wilhelma Hohenzollerna i jego małżonki Cecylii, przypominał raczej skromną wiejską posiadłość angielską, jednak mieścił ponad setkę elegancko urządzonych pokoi. Cecilenhof stanowił kolejną po zamku w dolnośląskiej Oleśnicy rezydencję rodziny następcy tronu cesarskiego.

kraj Niemcy
miejscowość Poczdam
termin 2024 rok
długość 1 dzień
dojazd autokarem
REZERWACJA OFERTY
 1. OSOBA ZAMAWIAJACA

 2. Imię i nazwisko*
  To pole jest wymagane.
 3. E-mail*
  Proszę podać prawidłowy adres e-mail.
 4. Telefon
  Invalid Input
 5. Dodatkowe informacje*
  To pole jest wymagane.
 6. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 7. *
  To pole jest wymagane
 8. *

  OdświeżBłędnie przepisany kod
 9. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 10. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 11. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 12. Ilość osób
  Invalid Input
 13. UCZESTNIK1
 14. UCZESTNIK2
 15. UCZESTNIK 3
 16. UCZESTNIK 4
 17. UCZESTNIK 5
 18. UCZESTNIK 6
 19. UCZESTNIK 7
 20. UCZESTNIK 8
 21. POZOSTALI UCZESTNICY
 22. DANE UCZESTNIKÓW

 23. Proszę podać termin wyjazdu*
  To pole jest wymagane.
 24. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 25. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 26. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 27. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 28. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 29. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 30. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 31. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 32. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 33. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 34. Imię i nazwisko
  Invalid Input
 35. Data urodzenia
  Invalid Input
  dd.mm.rrrr
 36. Proszę wpsiać imiona i nazwiska oraz daty urodzenia pozostałych uczestników
  Invalid Input
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook