Miśnia, 1 dzień, 27.07.24

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Dodany przez: Eltur
Cena: 180,00 PLN

MIŚNIA  - STOLICA EUROPEJSKIEJ PORCELANY

 

Miśnia - miasto porcelany,  zagłębie "białego złota".  Manufaktura przyciąga do miasta tysiące turystów. Zamek Albechsburg, który góruje nad Łabą,  jest nieodłącznym elementem panoramy miasta. Zabytkowa starówka Miśni, usytuowana u podnóża wzgórza zamkowego, to prawdziwa piękność.  Wokół późnogotyckiego ratusza odkryć można dziedzińce, sklepiki z rzemiosłem artystycznym, klimatyczne winiarnie i imponujący kościół Frauenkirche.  

 

Termin: 27.07.24

Cena: 180 zł/os. 

 

Termin wyjazdu potwierdzony. Ostatnie dostępne miejsca.

ŚWIADCZENIA:

PRZEJAZD: autokar  
OPIEKA: pilota
UBEZPIECZENIE: NW ( do 10000 zł ) i KL ( do 10000 Euro )

 

 

Ramowy program: 

Wyjazd z Wrocław ( ul. Sucha, Dworzec PKS, Galeria Wroclavia ) o godz. 6.00. Przejazd do saksońskiej Miśni, stolicy europejskiej porcelany, nazywanej często "białym złotem". Zwiedzanie Manufaktury Porcelany w Miśni. W dziale muzealnym eksponowanych jest kilka tysięcy własnych wyrobów, w tym i słynny serwis łabędziowy. Liczne naczynia, wazy, figurynki, lichtarze i zastawy stołowe budzą niekłamany podziw. Następnie spacer po malowniczej starówce: najstarszy zamek rezydencyjny na terenie Niemiec Albrechtsburg, katedra św. Jana I Donata ( ich wnętrza zaliczane są do wyjątkowych arcydzieł architektonicznych), Rynek, studnia Henryka, kościół Frauenkirche - późnogotycki posiadający dzwoneczki wykonane z miśnieńskiej porcelany. Wyjazd z Miśni w godiznach popołudniowych. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych. 

 

UWAGI: 


Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide - 10 zł/os i za bilet wstępu do Monofaktaury Porcelany - 12 Euro/os. (płatne u pilota w autokarze) 
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

 

 

Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf 

kraj Niemcy
miejscowość Miśnia
termin 27.07.24
długość 1 dzień
dojazd autokarem
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook