Czechy Południowe 15-17.08.2024

REZERWACJA Drukuj
Kategoria: Wycieczki objazdowe
Cena: 690,00 PLN

CZECHY POŁUDNIOWE
Konopiste - Tabor - Hluboka - Czeskie Budzejowice - Czeski Krumlov - Temelin    

 

ŚWIADCZENIA :

ZAKWATEROWANIE : 2 noclegi w hotelu 3*w Czeskich Budziejowicach (pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami)
WYŻYWIENIE : 2 śniadania
PRZEJAZD  autokarem (DVD, WC, klimatyzacja)
OPIEKA pilota
UBEZPIECZENIE NW (do 15 000 zł) i KL  (do 20 000 Euro)
FUNDUSZE TFG i TFP

 

TERMIN              CENA

 

 15-17.08.2024    690 zł/os.

 

Termin wyjazdu potwierdzony.  Ostatnie 4 pokoje

 

SZUKAMY PANI na dokwaterowanie.


RAMOWY PROGRAM :
1 dzień: Wyjazd z Wrocławia o godz. 5.00 ( ul. Sucha, Dworzec PKS, Wroclavia ). Przejazd do Konopiste, jednego z najczęściej odwiedzanych zamków w Czechach. Okazałą, neogotycką bryłę otacza piękny park z jeziorem. Zwiedzanie bogato wyposażonych wnętrz zamku wraz z trofeami myśliwskimi arcyksięcia Franciszka Ferdynanda d'Este. Następnie przejazd do miasta Tabor – doskonale odrestaurowanego, szczycącego się wieloma zabytkami, labiryntem średniowiecznych uliczek i bogato zdobionymi kamienicami. Smakoszów czekolady z pewnością skusi wizyta w Muzeum Czekolady i Marcepana. Przejazd do Czeskich Budziejowic – stolicy południowych Czech. Czeskie Budziejowice to jeden z największych rynków w Europie,  eleganckie kamienice oraz browar, w którym powstaje słynny Budvar. Zwiedzanie Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym oraz zabudową reprezentującą wszystkie style architektoniczne. Nocleg w hotelu.
2 dzień: Śniadanie. Przejazd do zamku Hluboka nad Vltavou – neogotyckiej perły południowych Czech. Zwiedzanie zamku jedną z tras - dla zwiedzających udostępnionych jest 140 sal. Następnie przejazd do Czeskiego Krumlova – jednej z najpiękniejszych atrakcji wśród zabytkówwpisanych do dziedzictwa  UNESCO. Zwiedzanie miasta - zespół zamkowy i pałacowy położony malowniczo nad Wełtawą,  barokowy teatr, średniowieczne uliczki i kamienne mieszczańskie domy. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Elektrowni Atomowej w Temelinie – gdzie nieprzerwanie od 1988 roku działa największa z czeskich siłowni jądrowych.  Znajdujące się przy elektrowni jądrowej centrum informacyjne zostało zlokalizowane w zabytkowym renesansowym zamku Vysoký Hrádek. Przejazd do miejscowości Trebon – zabytkowego miasta i uzdrowiska otoczonego Parkiem Krajobrazowym. Miasto oferuje wiele terenów zielonych, piękny i rozległy park zamkowy i miejsca do sportowej rekreacji. W programie zwiedzanie centrum miasta, renesansowego zamku, mauzoleum rodu Schwarzenbergów.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.    
    

UWAGI :
Bilety wstępów płatne we własnym zakresie  (ok. 800 CZK).
Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach.

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 20 zł/os.

 

Instrukcja rezerwacji oferty:  https://eltur.wroc.pl/images/dokumenty/REZERWACJA.pdf 

kraj Czechy
miejscowość Konopiste - Tabor - Hluboka - Czeskie Budzejowice - Czeski Krumlov -- Temelin
termin 15-17.08.2024
długość 3 dni
dojazd autokarem
wyżywienie śniadania
Zapytanie o ofertę

Kategorie

Facebook
Facebook